Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie w tym roku zaprasza do świętowania Tygodnia Bibliotek w Internecie. Tegoroczne hasło to „Zasmakuj w bibliotece”. My zapraszamy do smakowania świata książek i bibliotek w rzeczywistości wirtualnej.

Patronat honorowy nad akcją objął Wójt Gminy Aleksandrów. Wsparli nas partnerzy: Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Biblioteka Szkolna, Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Urząd Gminy Aleksandrów, Dyskusyjny Klub Książki „Okładka” oraz Koło Przyjaciół Biblioteki.

Na program obchodów składają się różne działania wokół biblioteki i książki prowadzone drogą online. Znajdziecie nas na :

– www.ealeksandrow.pl (strona Organizatora Biblioteki)
– fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/category/Library/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Aleksandrowie
– Instagram: https://www.instagram.com/gbpaleksandrow/?hl=pl

Przygotowaliśmy:

Konkurs plastyczny online „BIBLIOTEKA NA OBRAZKU”

Dzieci z kl. I-III ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie zapraszamy do tworzenia prac plastycznych, których tematem jest biblioteka. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w galerii wirtualnej na stronie wwwealeksandropw.pl i naszym fanpage ’u.

Konkurs fotograficzny online „KSIĄŻKA NA FOTOGRAFII”

Uczniów z kl. IV-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie zapraszamy do robienia fotografii z książką w roli głównej. Pomysły jak pokażą książkę na zdjęciu zależą tylko od wyobraźni uczestników. Może to być np. : fajna poza podczas czytania, półka z książkami,  książka łącząca się z osobą czy przedmiotem, itd.). Fotografie zostaną  opublikowane w naszych mediach.

Zabawa czytelnicza na naszym fanpage’u #POCIĄG Z LITERACKIMI BESTSELLERAMI

Zapraszamy do napisania na naszym fanpage’u  w komentarzach pod postem #POCIĄG Z LITERACKIMI BESTSELLERAMI 3 tytułów książek oraz ich autorów. Niech to będą pozycje dla Was ważne, które zostały z Wami na długo z różnych powodów. Ile ten pociąg będzie miał wagoników, (które będą miały postać komentarzy) zależy tylko od Was.

Cykl fotografii online „Książka dobra na wszystko. Książki i inspiracje kulinarne”

Na Instagramie będziemy publikować fotografie (zaskakujące, z odrobiną humoru), zachęcające do korzystania z książek kulinarnych.  Chcemy pokazać ich różnorodność oraz inspirować do podejmowania nowych wyzwań w kuchni właśnie z książkami. Zachęcamy do skorzystania z bogatego zbioru tych książek w naszej bibliotece.

Zabawy online dla najmłodszych „Smakowita biblioteka i książka?”

Na naszych mediach pojawią się bardzo proste i kreatywne zabawy dla maluchów (mini wyzwania) nawiązujące do biblioteki i książki.  Dzieci, które zechcą z pomocą rodziców  pokazać nam efekty swojej pracy zachęcamy do wysłania na naszą pocztę e-mail: gbpaleksandrow@wp.pl  swoich prac w postaci zdjęć w formacie jpg.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” – „Jak się czyta książki w Internecie”

Klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka”  korzystając z Messengera będą dyskutowały (14.05.2020 r. o godz. 15,00) o tym jaki ciekawy ebook udało im się znaleźć w Internecie i jak się czyta takie książki.

Zapraszamy do obchodów Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie ! Do zobaczenia w sieci.

Justyna Bździuch
GBP w Aleksandrowie