Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonał wyboru hasła promującego XVI edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Hasło brzmi #biblioteka.

#biblioteka – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Autorem hasła jest Okręg Lubelski SBP.

Jury konkursu pod przewodnictwem Andrzeja Tomaszewskiego, znanego i cenionego w środowisku znawcy architektury książki, typografa, grafika, autora wielu plakatów propagujących czytelnictwo, dokonało wyboru plakatu promującego XVI edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek, odbywającego się w dniach 8-15 pod hasłem # biblioteka.

Na konkurs wpłynęło 116 prac, za które wszystkim autorom dziękujemy. Zwycięzcą konkursu został plakat autorstwa Pawła Kasperka ze Świdnika.

W tej edycji do ogólnopolskiej akcji koordynowanej przez SBP włączyli się aktywnie ludzie kultury, m.in. pisarze, muzycy, aktorzy i dziennikarze, którzy za pośrednictwem portalu i mediów społecznościowych SBP wyrażali swoje poparcie dla bibliotek i bibliotekarzy.

SBP ogłosiło konkurs “Na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2019” Nowością w Konkursie było wprowadzenie nagrody specjalnej dla bibliotek z małych miejscowości (do 5 tys. mieszkańców).

>> Regulamin

Laureaci 2019

Wydarzenia TB 2019