Zarząd Główny SBP na posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2017 r. wybrał hasło promujące program Tydzień Bibliotek 2018, które brzmi (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Hasło zaproponował Okręg SBP w Opolu.

W dosłownym znaczeniu słowa “dowolność” oraz w sensie ukrytym, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, nieć nieograniczone możliwości.

Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości – wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

Decyzją Internautów, otrzymując 320 głosów, konkurs na Plakat Tygodnia 2018 wygrała praca Weroniki Reroń, studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

SBP ogłosiło konkurs na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2018.

>> Regulamin

Laureaci 2018